ВЫСТАВКИ > 2011

Никита Кадан
"Постаті на білому"
графика, живопись12 декабря 2011 - 25 декабря 2011
Презентация - 12 декабря 2011, понедельник, 19.00

«Постаті на білому» є варіаціями на тему однієї дуже короткої сцени з фільму Олександра Довженко «Щорс» –  червоноармійці, наступаючи на поки що невидимого ворога, перетинають величезне засніжене поле.

 

Біле поле стає у показаних роботах образом перехідного періоду без прогнозу щодо завершення. Переходу як способу жити. Узвичаєної непевності. Нормалізованої нестабільності. 

 

Люди на білому вже забули в якому напрямку вони мали перетнути це поле. На нього вони увійшли в якості певного «ми» - і загубили це «ми» по дорозі. Тепер їх бій – це бій насамперед між новими визначеннями цього «ми», від яких залежить напрямок подальшого руху. Боротьба держав, націй, регіональних ідентичностей, соціальна боротьба, класова боротьба – або боротьба за особисте тілесне виживання. Втім, замість продовження руху можливо почати облаштовуватись на білому полі надовго. 

 

Серед «постатей на білому» – загони міліції, неквапливі перехожі вихідного дня на площі під пам’ятником, російські та українські націоналісти 9 травня у Львові, пенсіонери, що торгують на вулиці, сфотографований натовп на харківській площі Свободи під час літургії за участі патріарха Кірілла, вдвічі збільшений журналістом за допомогою фотошопу.   

 

У білому просторі невизначеності націоналісти нескінченно лупцюватимуть одне одного, старі стоятимуть над нерозпроданими продуктами, міліціонери живим ланцюгом ділитимуть порожній простір, люди перед сценою чекатимуть на героя.

 

Нікіта Кадан

далее >>
далее >>
далее >>